Outgoing Students Control List

GİTMEDEN ÖNCE (BEFORE MOBILITY)

 1. Öğrenim Anlaşması (Learning Agreement-Before Mobility): Bölüm Erasmus Koordinatörünün denetiminde doldurulur, imzalanır, Erasmus Ofisine teslim edilir.
 2. Kazanan Öğrenci Nominasyon iletisi : Erasmus Koordinatörüğü tarafından Erasmus öğrencisinin bilgileri ortak üniversiteye e-mail ile bildirilir.
 3. Misafir Kurumdan alınacak Davetiye Mektubu (Acceptance Letter): Ortak üniversiteden ilk önce PDF mail hemen ardından veya orijinal olarak istenir.
 4. Gerekli vize evrakları (Büyükelçilik/Konsolosluktan istenecek): Öğrenci, büyükelçilik/konsolosluk sayfasında yazan gerekli evrakları kendisi hazırlar.
 5. Büyükelçilik/Konsolosluk Yazısı (Uluslararası Ofisten alınacak): Erasmus Ofisi öğrencinin hareketliliğine ilişkin antetli kağıda resmi bir yazı hazırlar, öğrenciye verir.
 6. Pasaportun kimlik ve vize sayfalarının fotokopisi: Okunaklı şekilde Erasmus Ofise teslim edilir.
 7. Erasmus Hibe Öğrenim Sözleşmesi: Öğrenim Hareketliliğinde bulunanlar için Erasmus ofis ile öğrenci arasında imzalanır.
 8. OLS (Online Linguistic Support) Erasmus Dil Desteği Başvurusu: Erasmus yapacak öğrenciler OLS kullanıcı adı ve şifrelerini Erasmus Ofisinden almaları gerekmektedir.
 9. Euro hesabının açtırılması: Öğrencinin Vize aldıktan sonra Yapı Kredi Bankası Ümraniye Şubesinden EURO hesabı açtırması gerekmektedir. Hibe euro olarak öğrencinin hesabına yatırılır. Öğrenci banka hesap cüzdanının fotokopisini ofise teslim eder.
 10. Konaklama Başvuru Formu (Accomodation Form): Öğrenci, misafir kurumun uluslararası ofisine konaklama seçeneklerini sorar ve seçeneklere göre karar verir ve konfirmasyon alır.
 11. Feragat Dilekçesi: Hareketlilikten (Staj/Öğrenim) vazgeçenler bu dilekçeyi sunmak zorundadırlar.
   

DEĞİŞİM SIRASINDA (DURING MOBILITY)

 1. Varış Formu (Arrival Form): Karşı kuruma vardıktan sonra 3 gün içerisinde karşı kurumun erasmus ofisi tarafından doldurulup karşı kurumun erasmus ofisi tarafından erasmus@uskudar.edu.tr e-posta adresine gönderilir.
 2. Öğrenim Anlaşması Ekle Çıkar Sayfası (Learning Agreement-During Mobility): Öğrenim anlaşmasının devamında yer alır. Öğrenci misafir kuruma gittiğinde derslerde 1 ay içinde değişiklik yaparsa bu formu düzenler ve imzalı olarak Erasmus Ofise iletir.
 3. Katılım Sertifikası (Certificate of Attandance): Misafir olunan kurumdan imzalı ve mühürlü şekilde alınır. Kalış süresini belirtir.

DÖNDÜKTEN SONRA (AFTER MOBILITY)

 1. Öğrenim Anlaşması/ Döndükten Sonra (Learning agreement – After Mobility)
 2. Misafir olunan kurumdan alınan onaylı Ingilizce transkript ( Transcript): Dönüş işlemlerinin aksamaması için mümkünse transkript dönmeden önce alınmalı ya da daha sonra Erasmus Ofisine ulaştırılması sağlanmalıdır. Eğer transkript karşı üniversite tarafından Erasmus ofisine gönderilirse; öğrenci belgeyi Erasmus ofisinden alarak Erasmus bölüm/birim koordinatörüne iletir.
 3. Not Dönüştürme Belgesi: İlgili Bölüm/Birim’ den alınan not dönüştürme belgesi eksiksiz olarak doldurulur. Ders saatleri ve yerel krediler misafir kurumda eğitim görüldüğü aşamada öğrenci tarafından doldurulmalıdır.
 4. Üsküdar Üniversitesinden alınacak Ingilizce nihai transkript: Değişim yapılan üniversiteden değişim sonrasında gönderilen/alınan transkriptin Birim koordinatörü tarafından not girişleri sisteme yapıldıktan sonra Nihai transkript öğrenci işlerinden alınarak; bir örneği Erasmus ofisine bırakılır.
 5. Öğrenci Nihai Rapor Formu
 6. Pasaportun ilk(fotoğraflı), giriş-çıkış ve vize sayfalarının fotokopileri: Okunaklı şekilde fotokopileri Erasmus ofise iletilir.
 7. Erasmus Öğrenci Bilgi  Formu:Öğrencilerin doldurması gerekmektedir.
 8. Partner Bilgi Formu: Öğrencilerin formu elektronik ortamda doldurarak ayrıca erasmus@uskudar.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

HOW TO FILL LEARNING AGREEMENT