2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Programı Başvuruları

2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve 2017- 2018 Staj Hareketliliği Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Değerli Öğrencilerimiz, lütfen duyuru metnini tüm ayrıntılarıyla dikkatlice okuyarak başvurunuzu tamamlayınız. Başvuru süresince tüm duyurular erasmus.uskudar.edu.tr web sitesinde yayınlanacak ve süreçle ilgili iletişim kanalı olarak @st.uskudar.edu.tr adresleriniz kullanılacaktır. Maillerinizi ve duyuruları sıklıkla kontrol etmeniz gerektiğini önemle belirtiriz.

İlgilenen öğrencilerimiz 1 Mart 2018 – 16 Mart 2018 tarihleri arasında 2018-2019 Erasmus+ güz dönemi öğrenim ve 2017- 2018 Akademik yılı staj hareketliliğine başvuru yapabilecektir. Başvurular ONLINE “Erasmus+ Online Information System alınacak olup aynı zamanda ofise güncel transkriptinizi (2 adet) ve  imzalı başvuru formlarınızı (2 adet) 16 Mart 2018 saat 16.00’akadar Altunizade Yerleşkesi, 1. kat 106 no’lu Erasmus Ofisi’ne teslim etmeniz gerekmektedir. Teslim edilmeyen veya eksik imza ile teslim edilen başvurular geçersiz sayılacaktır.

Daha önce Üsküdar Üniversitesi Yabancı Diller Koordinatörlüğü tarafından Erasmus Öğrenim Programı için gerçekleştirilen İngilizce yeterlilik sınavlarına katılmış olan adaylar, almış oldukları sınav puanlarını bu başvuru için kullanabilirler. Adayların İngilizce yeterlilik sınav geçerlilikleri 1 yıldır, daha eski tarihlerde katılmış oldukları yeterlilik sınavı puanları geçersiz sayılacaktır. Öğrencilerin girmiş oldukları dil yeterlilik sınavını saydırabilmeleri için İngilizce Hazırlık Programı ve Erasmus Ofisini sınav öncesi bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Yabancı Dil Sınavı, Üsküdar Üniversitesi Yabancı Diller Koordinatörlüğü tarafından 20 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olup İngilizce Yeterlilik Sınav sonuçları 23 Mart 2018 tarihinde websitemizde ilan edilecektir. Erasmus Hareketliliğinden faydalanmaya hak kazanan öğrencilerimizin ilanı İngilizce sonuçları açıklanma tarihinden itibaren sonra 2 hafta içinde olacaktır.