Deprem Felaketi Nedeniyle Erasmus+ Başvurularında Önceliklendirme Uygulaması Hk.

Değerli Öğrencilerimiz,

 

Türkiye Ulusal Ajansı, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve ülkemizin 11 il ve 1 ilçesini (Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye Şanlıurfa ve Elazığ illeri ile Sivas’ın Gürün ilçesi) etkileyen Deprem felaketi sebebiyle kendisi veya birinci ve ikinci derece* yakınları bu il veya ilçede ikamet etmekte olan öğrencilerimizin Erasmus başvurularında +10 puan ile önceliklendirilmesine karar vermiştir.

 

Bu bağlamda, ilgili öğrencilerimizin;
 

1-) e-Devlet üzerinden aldıkları alt soy üst soy belgeleri ve

2-) yukarıda bahsi geçen bölgelerde ikamet eden kişilerin (öğrencinin kendisi veya 1./2. derece yakınları*) e-Devlet üzerinden alınmış olan ikametgah belgesini

31 Mart 2023 Cuma günü 17:30’a kadar erasmus@uskudar.edu.tr adresine iletmelerini gerekmektedir.

 

*1. ve 2. derece yakınlar: anne, baba, çocuklar, eşin annesi, eşin babası ile kendisinin veya eşinin büyükbabası, büyükannesi, torunları ve kardeşleri.

 

Önemli Hatırlatmalar:

 

Öğrencilerimizin başvuruları başvuru kriterlerine göre değerlendirilecek olup Erasmus Puanlarının hesaplanmasında ilanda belirtildiği üzere İngilizce sınav sonuçları ve en güncel not ortalamaları baz alınacaktır.

 

Değerlendirme süreci sonrası programa katılmaya hak kazanan öğrencilerin listesi https://erasmus.uskudar.edu.tr/tr websitemizin Duyurular bölümünden ilan edilecektir.

 

Hem öğrenim hem de staj hareketliliğine başvuran adaylarla bilahare mail üzerinden iletişime geçilecektir.

 

 

Üsküdar Üniversitesi Erasmus Ofisi