Erasmus+ Değişim Programları İngilizce Sınavı Hakkında Duyuru

Değerli Öğrencilerimiz,

 

***2020 Yaz Avrupa Staj Konsosrsiyum ve 2021-2022 Güz/Bahar dönemi öğrenim programlarımız için başvurularımız sonlanmıştır ve başvurularını başarılı şekilde tamamlayan öğrencilerimiz hazırlık okuluna bildirilmiştir. Başvuru sistemimizde ön kayıt yapmış (durumu online kayıtlı gözüken) ancak başvurusunu tamamlamamış öğrencilerimiz sınava kabul edilmeyecektir. 

 

***2020 Yaz Erasmus Staj Programı başvurularımız devam etmektedir ve bu başvuru için sınav 13-14 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecektir. 

 

Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği ve Erasmus+ Avrupa Staj Konsorsiyum Hareketliliği için 18- 19 Şubat 2021 tarihlerinde çevrimiçi düzenlenecek İngilizce sınavının detayları paylaşılmıştır:

 

Çevrimiçi sınav linkine erişebilmek için öncelikle öğrencilerin, Üsküdar Üniversitesi- Hazırlık Okulu web sitesinde yayınlanan duyuruyu okumaları gerekmektedir:

https://hazirlik.uskudar.edu.tr/18-19th-february-proficiency-exam-for-the-erasmus-and-newly-registered-students

 

Duyuruda belirtildiği üzere ‘Öğrenci Kimlik Kartının’ (Öğrenci Kimlik Kartı yok ise Öğrenci Belgesinin, e-devletten edinilebilir https://www.turkiye.gov.tr) 17 Şubat 2021 tarihi, saat 17:00’a kadar ‘feyza.oner@uskudar.edu.tr’ e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sınava erişim linki sağlanmayacaktır.

 

Hazırlık Okulu sınav hakkında detaylı bilgiyi (erişim linki, saati vb.) sınavdan 1 gün önce e-posta ile bildirecektir.
 

Sınav saati sabah 09:00’dır. Ancak 08:50’de öğrenciler sisteme giriş yaparak kontrol sağlamalıdırlar.

 

Başvuru sırasında Erasmus+ Başvuru sistemine imzalı olarak yüklemiş olduğunuz Rıza formunu dikkatlice okumanız gerekmektedir.

 

Başarılar dileriz.